04
04 | Cena mieszkania –najniższa, ale czy najkorzystniejsza?

04 | Cena mieszkania –najniższa, ale czy najkorzystniejsza?

Każdy z nas chciałby kupić wymarzone mieszkanie najtaniej.

Wiele osób kieruje się więc tym kryterium przy wyborze lokalu. Pamiętać jednak należy, że na cenę składa się szereg czynników, które decydują o przyszłej wartości naszego mieszkania i mogą przełożyć się na nasze korzyści lub straty.
Oprócz lokalizacji, czyli położenia osiedla, to jakość wykonania mieszkania, budynku i otoczenia są kluczowe. Nasze mieszkanie zawsze będzie oceniane nie tylko przez standard wykonania i wykończenia, ale również przez wszystko, co składa się na jego otoczenie i ma wpływ na jakość życia i zamieszkiwania.
Warto więc wybierać tych deweloperów, którzy przykładają do tych elementów wagę, a jakość wykonania jest ich mocną stroną. Złe wykonanie, z tanich materiałów może oznaczać niższą cenę, ale z upływem czasu zawsze będzie kosztowało nas znacznie więcej, w utrzymaniu i eksploatacji mieszkania i budynku.
Należy więc dokładnie przemyśleć, czy nieco wyższa cena za metr kwadratowy nie da nam znacznie większych korzyści. Bo w nieruchomościach: taniej przy zakupie, z reguły znaczy drożej przez resztę życia.